ماشین سازی صفاری

دستگاه قطعه شویی اولتراسونیک چیست؟ و چطور کار می کند؟

فهرست مطالب

دستگاه قطعه شویی اولتراسونیک چیست؟ و چطور کار می کند؟
دستگاه قطعه شویی اولتراسونیک چیست؟ و چطور کار می کند؟

دستگاه قطعه شویی اولتراسونیک یکی از رایج ترین انواع دستگاه های صنعتی می باشد که برای شستشوی قطعات مورد استفاده قرار می گیرد.

در مطالب قبلی شما را با تاریخچه دستگاه قطعه شویی آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا با مشخصات دستگاه اولتراسونیک بیشتر آشنا شوید.

دستگاه قطعه شویی قطعات التراسونیک با القای حفره کنترل شده در مایع تمیز کننده کار می کنند. حباب های حفره به طور ناگهانی تشکیل شده و فرو می ریزند و انرژی عظیمی را در برابر سطوح اجسام غوطه ور در مخزن آزاد می کنند. این عمل برای از بین بردن خاک از قطعات انجام می شود. حفره با توجه به فرکانس واحد تعیین می شود. فرکانس های پایین باعث ایجاد حفره بزرگ و فرکانس های بالا ایجاد حفره کوچکتر می شوند، اما در تعداد بیشتری.

اولتراسونیک چیست؟

علم اولتراسونیک استفاده از ارتعاشات مکانیکی بالاتر از محدوده شنوایی انسان است – معمولاً بیش از 18000 هرتز.

تمیز کردن التراسونیک چگونه است؟

تمیز کردن التراسونیک از انرژی مافوق صوت در یک مخزن تمیز کردن غوطه وری استفاده می کند تا به حذف خاکهای مقاوم یا سرسخت از قطعات کمک کند. یک سیستم اولتراسونیک همیشه حداقل از سه جز اصلی تشکیل شده است:

مخزنی برای نگهداری مایع تمیز کننده و قطعات کثیف

ژنراتوری برای تبدیل ولتاژ خط به سیگنال اولتراسونیک

مبدل ها برای تبدیل سیگنال الکتریکی فراصوت به انرژی مکانیکی

ژنراتور التراسونیک چیست؟

ژنراتور اولتراسونیک انرژی الکتریکی AC را از خط برق گرفته و آن را به انرژی الکتریکی متناوب با فرکانس اولتراسونیک مورد نظر تبدیل می کند.

علاوه بر این، ژنراتور اولتراسونیک ممکن است مدار پیچیده ای داشته باشد که به طور خودکار خروجی خود را با فرکانس کارکرد مطلوب مبدل اولتراسونیک تنظیم کند.

مبدل التراسونیک چیست؟

مبدل انرژی الکتریکی را با فرکانس اولتراسونیک به صدا و حرکت مکانیکی تبدیل می کند. انرژی صوتی را به داخل مخزن تمیز کننده در دستگاه قطعه شویی اولتراسونیک هدایت می کند.

Cavitation و انفجار چیست؟

این پدیده در مایعات منحصر به فرد است. حباب های حفره منفجر می شوند و انرژی زیادی را به صورت محدود آزاد می کنند. این انفجار فرآیند اصلی اولتراسونیک است.

دستگاه قطعه شویی اولتراسونیک چطور عمل تمیز کردن را انجام می هد؟

یک چربی گیر اولتراسونیک در دستگاه قطعه شویی اولتراسونیک با ایجاد حفره کنترل شده در مایع تمیز کننده کار می کند. به حفره های میکروسکوپی یا حباب هایی گفته می شود که وقتی مبدل ها انرژی مافوق صوت کافی را به مایع منتقل می کنند، تشکیل می شود. حباب های حفره نسبتاً آهسته تشکیل می شوند و پس از آن ناگهان فرو می ریزند، و انرژی عظیمی را در برابر سطوح اجسام غوطه ور در مخزن آزاد می کنند که برای از بین بردن خاک از قطعات سخت می شود.

آشنایی با دستگاه قطعه شویی BVT

دو سری تمیز کننده اولتراسونیک Benchtop 40 کیلوهرتز را ارائه داده شده است. برای کارگاه های کوچک تر استفاده از این نوع دستگاه قطعه شویی بسیار ایده آل است. همه مدل ها از طراحی خود محصور با استیل ضد زنگ، مخازن مقاوم در برابر خوردگی و روکش های بلند استفاده می کنند. واحدها با توان استاندارد تکفاز 120 ولت کار می کنند. سبدهای قطعات فولادی ضد زنگ اختیاری در دستگاه قطعه شویی اولتراسونیک برای جلوگیری از از بین رفتن قطعات کوچک برای همه مدل ها موجود است.

  • کنترل های LCD دیجیتال برای عملکردهای اولتراسونیک و بخاری زمان چرخه و تنظیمات دما را تا 175 درجه فارنهایت (80 درجه سانتیگراد) کنترل می کنند
  • اولتراسونیک 40 کیلوهرتز با تکنولوژی شستشوی داخلی
  • مخزن و درب فولاد ضد زنگ 304
  • برای برنامه های تمیز کردن سبک قیمت ارزان (برای استفاده سنگین، سری BTU را توصیه میشود)
  • واحدهای بزرگتر (BTV 150، 300) دارای تخلیه با شیر هستند
  • سبدهای قطعات جداگانه فروخته می شوند.

برای خرید بهترین انواع دستگاه قطعه شویی با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب