ماشین سازی صفاری

نکات مهم در خرید دستگاه قطعه شویی

فهرست مطالب

نکات مهم در خرید دستگاه قطعه شویی

شستشو قطعات خودرو و ماشین های دیزلی سنگین یا سبک (سواری) بدون استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک امکان پذیر نیست. بلند بودن ارتفاع بسیاری از این قطعات و همینطور وجود مقادیر زیادی از روغن، چربی یا سایر آلایندگی ها روی این قطعات باعث می شود تا دستگاه قطعه شویی به عنوان بهترین انتخاب برای انجام مراحل سرویس و شستشو این قطعات شناخته شود.

اما بدون در نظر داشتن نکات مهم در خرید دستگاه قطعه شویی قطعا نتیجه نهایی، نتیجه ای رضایت بخش نخواهد بود. این دستگاه تمام اتوماتیک به واسطه طراحی منعطف و قابلیت های متعدد این امکان را به کاربر می دهد تا با توجه به هدف از شستشو قطعات، به طور مثال شستشوی قطعات خودروهای سنگین نسبت به تغییر برنامه و تنظیمات دستگاه اقدام نماید.

5 نکته مهم در خرید دستگاه قطعه شویی

توجه دقیق به راهنمای خرید دستگاه قطعه شویی به شما کمک می کند تا علاوه بر پیشگیری از اتلاف انرژی حرارتی و توان الکتریکی دستگاه، بتوانید شاهد کاهش فرایند شستشوی قطعات و افزایش کیفیت شستشو به بهترین شکل ممکن باشید.پیشنهاد ما مطالعه ۵ نکته در خرید دستگاه قطعه شویی می باشد. در صورت انتخاب دستگاه قطعه شویی بزرگ یا کوچک بدون در نظر داشتن ابعاد هر یک از قطعات، فرآیند شستشو طولانی تر شده و کیفیت شستشو کاهش می یابد.

دستگاه سیلندر شور یا قطعه شور از جمله دستگاه های تمام اتوماتیک و کاملا مجهزی است که برای معرفی آن از نام های دیگری همچون دستگاه قطعه شور موتور، دستگاه چربی گیر، موتور شور، سیلندر شور یا قطعه شوی استفاده می کنند. امکان شستشو بخش اعظمی از قطعات خودروهای سبک و سنگین موجب شده تا استفاده از این دستگاه در بسیاری از مکانیکی ها، کارگاه ها و تعمیرگاه های خودرو به امری کاملا رایج تبدیل گردد.

برای افزایش کیفیت شستشو قطعات به منظور پاکسازی آلاینده هایی همچون چربی، روغن های صنعتی یا انواع براده های آهن انتخاب مناسب ترین نوع دستگاه قطعه شویی حائز اهمیت خواهد بود. آشنایی با مکانیزم کار دستگاه قطعه شوی نکته مهمی است که فرآیند شستشو را تسهیل می کند. به این نکته توجه داشته باشید که PH پودرهای شوینده مورد استفاده در این دستگاه بیش از 13 نیست!

آیا با نکات مهم در خرید دستگاه قطعه شویی آشنا هستید؟

در ادامه با 5 نکته مهم در خرید دستگاه قطعه شویی آشنا خواهید شد. نکات مهمی که در صورت توجه به آن ها می توانید شاهد خرید مناسب ترین و کاربردی ترین نوع دستگاه باشید.

قدرت پمپ دستگاه قطعه شوی یا GPM را بررسی کنید.

بررسی GPM یا قدرت پمپ دستگاه قطعه شوی از کلیدی ترین نکاتی است که پیش از خرید این دستگاه اتوماتیک باید به آن توجه داشته باشید. بدون آشنایی با قابلیت ها و قدرت اسب بخار موتور شوی یا سیلندر شوی نمی توانید حداکثر بهره وری را از دستگاه شاهد باشید.

بررسی قیمت دستگاه قطعه شوی را فراموش نکنید.

با توجه به گستردگی کارایی و کاربردهای دستگاه قطعه شوی در نظر داشتن قیمت نهایی فروش این دستگاه توسط مراکز و فروشگاه های مختلف بسیار حائز اهمیت است. فراموش نکنید که خرید بهترین دستگاه قطعه شوی با قیمت های غیر منصفانه و غیر واقعی ریسک بزرگی است که قطعا در آینده از آن پشیمان خواهید شد.

آِیا امکان دریافت خدمات پس از فروش را خواهید داشت؟

پس از خرید دستگاه مطمئن شوید که امکان دریافت خدمات پس از فروش را از نمایندگی یا فروشگاه مربوطه خواهید داشت. همچنین اطمینان حاصل کنید که در صورت خرابی یا معیوب شدن قطعه یا قطعات موتور شوی امکان تعمیر یا تعویض آن توسط نمایندگی فروش دستگاه وجود دارد.

انتخاب دستگاه قطعه شوی سبک یا سنگین؟

به خاطر داشته باشید که بی توجهی نسبت به انتخاب دستگاه قطعه شوی در فرایند شستشوی قطعات موثر خواهد بود. در صورت انتخاب دستگاه قطعه شوی سبک برای شستشو قطعات خودروهای سنگین ناچار به اتلاف زمان، انرژی و هزینه بیشتری خواهید شد. در این صورت باید به منظور اتمام فرآیند شستشوی صحیح و اصولی قطعات، مراحل شستشو را چندین بار تکرار کنید. از طرفی دیگر انتخاب دستگاه قطعه شوی سنگین برای شستشو قطعات سبک نیز انتخابی کاملا غیر منطقی است.

به حرارت دستگاه توجه کنید.

انتشار حرارت و گرما در دستگاه های موتور شوی یکسان نیست، بنابراین توجه به حرارت ناشی شده از دستگاه در حین فرآیند شستشو موضوع مهمی است که پیش از خرید دستگاه باید آن را در نظر بگیرید. حداکثر دما منتشر شده در دستگاه های تمام اتوماتیک موتور شوی بیش از 175 درجه سانتی گراد نیست.

علت اهمیت خرید دستگاه قطعه شوی چیست؟

در حال حاضر دستگاه های قطعه شوی به عنوان کاربردی ترین دستگاه های صنعتی شناخته می شوند که امکان پاکسازی تمامی آلاینده های قوی از جمله انواع چربی، روغن یا سایر مایعات از روی قطعات به واسطه آن ها وجود دارد. صرفه جویی در مصرف آب، شوینده، انرژی و نیروی انسانی از مهمترین پارامترهایی است که انتخاب این دستگاه را به اولویتی جدی تبدیل می کند.

شستشوی سریع قطعات بدون باقی ماندن آثاری از روغن یا چربی روی قطعات اهمیت استفاده از این دستگاه ها را نمایش می دهد. با در نظر داشتن نکات یاد شده این امکان را خواهید داشت تا شاهد خرید بهترین نوع دستگاه متناسب با کارایی و اهداف مورد نظرتان باشید. فراموش نکنید که استفاده از فشار مناسب (فشار پمپ قطعه شوی) جزو مواردی است که قدرت شستشو قطعات را افزایش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب