ماشین سازی صفاری

مواد شوینده دستگاه های قطعه شویی و موتور شویی

فهرست مطالب

مواد آلومینیوم شوی یا مواد دوگانه برای همه قطعات اعم از چدن و آلومینیوم پلاستیک و دیگر قطعات مورد استفاده قرار می گیرد.https://autopac.ir/wp-content/uploads/2020/01/%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AF-%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1%D8%B4%D9%88%DB%8C.jpg

مواد شوینده دستگاه های قطعه شویی و موتور شویی

مواد شوینده به دو نمونه پودر و مایع تقسیم بندی می شود. پودر شستشو به 2 نمونه مواد اسیدی و مواد بازی تقسیم شده است.

از لحاظ شستشو مواد بازی عملکردی مناسب دارد.

پودرها به 3 نمونه چدن شو، آلمینیوم شو و دوگانه تقسیم بندی شده است. هر نمونه پودر متناسب با کار و قطعه مورد استفاده قرار می گیرد.

توجه گردد که در دستگاه ها یا وان های شستشو از یک نمونه پودر انحصاری استفاده گردد. هیچ گاه از دو مواد بصورت همزمان استفاده نگردد زیرا ممکن است از لحاظ موادی با هم فرق داشته باشند. ممکن است موجب واکنش شیمیایی خطرناکی بوجود آید.

مواد شوینده برای از بین بردن کثیفی ها مانند روغن ها، گیریس ها، گردو خاک ها مورد استفاده قرار می گیرد.

بسته به نوع شستشو و استفاده از آن در وجه های مختلف حلال در آب استفاده می شود.

برای وان های شستشو که بدون استفاده از فشار آب مورد استفاده قرار می گیرد، از 7 کیلو تا 8 کیلو در هر 100 لیتر آب و بادهای 60 تا 70درجه مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر در دستگاه های شستشو قرار می گیرد یا دستگاه های مشابه که با فشار آب کمک به چربی زدایی و نظافت قطعه قرار می گیرد در هر 100 لیتر آب 5/1 کیلو مواد اضافه شود.

توجه داشته باشید در دستگاه ها می توانید از موادی مانند سرکه برای کمک به شستشو اسفاده کنید. میزان استفاده ار سرکه بستگی به حجم آب (دستگاه) متغیر است .

مثلا در دستگاهی با حجم آب 500 لیتر 5/7 کیلو مواد و 2 لیتر سرکه استفاده شود. مواد های چدن شوی که انحصارا برای قطعات چدنی مورد استفاده قرار گرفته است.

باید توجه داشته باشید که اگر قطعه مورد نظر آلومینیوم باشد سیاه شده و باعث خردگی قطعه می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب